Donice podświetlane cieszą się rosnącą popularnością.

Donice podświetlane LED powoli wkraczają do naszych domów, ogrodów i na tarasy, jednak na rynkach zachodnich są już dobrze znane. Zachodnia Europa pokochała donice podświetlane. Stosuje się je często przed lokalami użytkowymi takimi, jak hotele, restauracje oraz kawiarnie. Taki element dekoracyjny wygląda stylowo, ale również jest „wabikiem” dla klientów. W końcu ciężko nie zauważyć tak oświetlonego wejścia!
donice_podswietlane_led_sklep_ledart_krakow

Donice podświetlane LED świetnie komponują się przed wejściem do sklepu, kawiarni, czy restauracji. Oferta donic dostępna tu: https://goo.gl/uQkLqW.

W Polsce możemy zakupić donice LED zagranicznych producentów (głównie donice włoskie, niemieckie, ale także chińskie). Nasi rodacy nie pozostają jednak dłużni i na naszym rodzimym rynku rośnie ilości producentów donic podświetlanych.

Donice_podświetlane_LED_LEDart_Kraków

Świecące donice LED to niezastąpiona dekoracja ogrodu, tarasu oraz balkonu. Na zdjęciu wyprodukowana w Polsce donica LED Slim Line https://goo.gl/E8PLff.

Donica podświetlana to już nie tylko tradycyjny kształt odwróconego stożka. Do wyboru mamy szereg rodzajów tych ciekawych lamp zewnętrznych. Donice podświetlane LED różnią się od siebie kształtem: do wyboru mamy stożki, owale, prostokąty, kwadraty, ale także bardziej finezyjne kształty, jak na poniższym zdjęciu.

donice_podswietlane_led_ciekawe_ksztalty_ledart.net.pl

Ciekawe kształty donic podświetlanych LED bywają zaskakujące.

Zabawa światłem, czyli rodzaje oświetlenia donic podświetlanych LED

Głównie donice podświetlane funkcjonują dzięki oświetleniu LED. Technologia LED pozwala na dobór światła wedle naszych upodobań. Do wyboru mamy tradycyjne oświetlenie LED w barwie białej ciepłej lub zimnej, ale także donice z oświetleniem LED RBG (paleta barw RGB) oraz RBGW (paleta kolorów RGB + barwa biała ciepła bądź zimna). Możemy wybrać również sposób sterowania światłem: od podstawowego, czyli poprzez podłączenia wtyczki do gniazdka, sterowanie pilotem, czujką ruchu, aż do regulacji koloru oraz natężenia światła wprost ze Smartfonu (z poziomu aplikacji na Android lub IOS).

donice_podswietlane_oświetlenie_ogrodowe_led_sterowanie_smartfonem_android_ios

Donice sterowane z aplikacji w telefonie lub tablecie. Więcej na → https://ledart.net.pl/pl/inteligentne-oswietlenie-ogrodu.

Nie lubisz plączących się kabli? Mamy na to sposób!

Zasilanie donic możliwe jest w dwóch wariantach – przewodowe lub bezprzewodowe.Tradycyjnie donice podświetlane LED posiadają przewód z możliwością podłączenia do sieci 230 V. Długość kabla sięga przeważnie 3 metrów. Jeżeli jednak nie masz możliwości podłączenia donicy do gniazdka lub po prostu nie lubisz wijących się przewodów, producenci donic LED i na to znaleźli rozwiązanie. Podświetlane donice zasilane bezprzewodowo. Lampę ogrodową ładujesz, podpinając ją do gniazdka. Po naładowaniu donica podświetlana może świecić do 8 – 10 godzin bez przerwy.

 

Na rynku znajdziemy również donice, które zasilane są na baterie – jednak tej opcji nie polecamy ze względu na niską moc światła oraz konieczność częstej zmiany baterii.

W Internecie pojawiły się informacje o donicach solarnych oraz specjalnej farbie luminescencyjnej, dzięki której pomalowanie zwykłej doniczki daje efekt donicy świecącej. Zdecydowanie nie polecamy tego rozwiązania. Jest to fałsz!

malowane_donice_nie_zaswieca_ledart_donice_podswietlane.

Specjalne farby, którymi pomalujemy zwykłe doniczki nie dają takiego efektu jak donice podświetlane LED.

Rośliny w donicy podświetlanej – żywe, czy sztuczne?

Czy rośliny w donicach podświetlanych są bezpieczne? Zdecydowanie tak! Oświetlenie w większości donic podświetlanych oparte jest na diodach LED, które nie nagrzewają się do wysokich temperatur, jak w przypadku tradycyjnych żarówek. Zarówno żywe, jak i sztuczne rośliny są w 100% bezpieczne.

donice_podswietlane_led_ledart.net.plDonice podświetlane LED to funkcjonalny element dekoracyjny na zewnątrz i do wewnątrz:
https://ledart.net.pl/pl/oswietlenie-zewnetrzne/donice-podswietlane-led.

Wybierając donice podświetlane LED należy zwrócić uwagę na moduły dodatkowe. Przede wszystkim zastanówmy się, czy donica będzie służyć jako osłonka, czy zasadzimy roślinę bezpośrednio. W drugim przypadku należy wybrać donicę z dodatkowym modułem odprowadzenia wody. W tej opcji w donicy montowany jest wężyk, posiadający ujście na zewnątrz, który pomoże nam pozbyć się nadmiaru wody przy podlewaniu kwiatów. Szczelna izolacja zabezpiecza przed dostanie się wody w okolice modułu oświetleniowego.

donice_podswietlane_w_sklepie_ledart.net.pl

Stylowa donica podświetlana LED znajdzie zastosowanie wewnątrz oraz na zewnątrz.