Dni są coraz krótsze, a wieczory dłuższe i chłodniejsze. Natura manifestuje nieuchronny koniec lata. Choć jesienne wieczory nie zastąpią tych w środku lata, to jednak pogoda sprzyja do wieczornego werandowania. Ciepły koc, smaczna herbata i nastrojowe oświetlenie ogrodowe. Taki wieczór pomoże zrelaksować się i odpocząć po trudach całego dnia oraz doda energii na kolejne.
oświetlenie ogrodowe jesienią nastrojowa i w klimacie ledart

Nastrojowe oświetlenie ogrodowe, ciepły koc i ulubiona herbata. Jesienią równie miło możemy spędzać czas na zewnątrz.

Magiczna oprawa wieczorów

Alternatywą tradycyjnych słupków do ogrodu stało się oświetlenie ogrodowe o ciekawych kształtach kul, stożków, kostek, choinek, gwiazd oraz imitacje kamieni. Odpowiednio zaaranżowane, mogą stać się niebanalnym dopełnieniem przestrzeni ogrodu.

oświetlenie ogrodowe ciekawe kształty lamp zewnętrznych LEDart Kraków

Finezyjne kształty lamp ogrodowych urozmaicą zakamarki naszego ogrodu, przestrzeni zewnętrznej oraz wnętrza domu. Świąteczna lampa w kształcie drzewka, czy też stożka.

Ciekawym i praktycznym elementem oświetlenia ogrodowego jest donica podświetlana LED. Ta lampa ogrodowa znajdzie zastosowanie przy ścieżkach, przed wejściem, na balkonie lub tarasie. W świecącej donicy świetnie prezentują się iglaki i krzewy zimozielone, trawy, ale także kwiaty sezonowe.

oświetlenie ogrodowe hallowenn donica podświetlana led

Neutralny biały kolor donicy podświetlanej LED pozwoli zasadzić rośliny o dowolnej barwie. Interesująco prezentują się w niej rośliny żywe, jak i sztuczne.

Wielkość donicy powinna być adekwatna do miejsca, w którym będzie prezentowana. Możemy odpowiednio dobrać jej wysokość wśród różnych modeli. Do dużego ogrodu możemy zastosować donice podświetlane o wysokości nawet powyżej metra. Jednak w niewielkim ogrodzie takie lampy będą przytłaczające. W małych ogródkach, a także na niewielkich tarasach, czy balkonach polecamy donice, kule, czy świecące kamienie w mniejszych rozmiarach (np. ok. 30 cm).

oświetlenie ogrodowe różne modele lamp donic ogorodwych led

Modele lamp z polietylenu posiadają różne kształty i wielkości, które dopasować można do preferencji otoczenia.

Wybierając donicę LED przemyślmy, jakie rośliny umieścimy w niej. Jeżeli będą to drzewka lub kwiaty żywe pamiętajmy o odprowadzeniu wody. Wbudowany wężyk pozwana na usunięcie z ziemi nadmiaru wody, aby roślina miała zapewnioną odpowiednią ilość nawodnienia.

oświetlenie ogrodowe na jesienne wieczory ledart kraków

Warto udekorować i oświetlić przestrzeń wokół domu, gdy dni stają się coraz krótsze.

Trwałe i dobrej jakości oświetlenie ogrodowe będzie cieszyć przez lata!

Wybierając takie oświetlenie ogrodowe należy zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonany jest klosz. Często tańsze kule i donice podświetlane wykonane są z plastiku, który nie jest odporny na zarysowania i działanie promieni słonecznych (po upływie kilku lat, czy nawet miesięcy nasza lampa może stracić na uroku → wyblaknąć, zmatowieć, bądź zmienić odcień). Warto wybrać klosze wykonane z mocnego polietynelu, dzięki któremu lampy ogrodowe odporne są na zarysowania, a częste wystawienie na promienie UV nie zmieni jej barwy.

oświetlenie ogrodowe donica podświetlane świecąca gwiazda LEDart

Lampy o ciekawych gwiazd oraz choinek, dzięki wysokiej klasie szczelności odpowiednie są do zastosowania wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Oświetlenie ogrodowe bez kabla!

Co zrobić, jeśli nie przewidzieliśmy chęci założenia oświetlenia w danym miejscu?  Przeciągnięcie przewodu zasilającego jest kłopotliwe. Ogrody, w których brak jest źródeł zasilania nie powinny tonąć w mroku! Na taki problem producenci lamp ogrodowych znaleźli rozwiązanie. Wbudowany akumulator to rewelacyjne rozwiązanie, gdy nie mamy dostępu do zasilania. Po naładowaniu lampy ogrodowej możemy cieszyć się światłem nawet 8 do 10 godzin bez przerwy.

oświetlenie ogrodowe z zasilaniem akumulatorowym ledart kraków

Oświetlenie ogrodowe z zasilaniem akumulatorowym pozwoli na ustawienie lampy w dowolnym miejscu. Wydajny akumulator sprawia, że lampa ogrodowa świeci nieprzerwanie do 8-10 godzin.

Sterowanie oświetleniem ogrodowym za dotknięciem palca

Możliwość sterowania natężeniem światła otwiera przed nami szereg możliwości aranżacji oświetlenia ogrodowego. Lampy te mogą być dyskretnym akcentem ogrodu i zarówno jego głównym oświetleniem. Miejsca, gdzie często przebywamy w ogrodzie, jak np. altana, taras, ulubiony zakątek powinny być dobrze oświetlone, nawet po zmroku.

oświetlenie ogrodowe sterowanie z aplikacji LEDart

Nowoczesne rozwiązanie pozwala na sterowanie oświetleniem ogrodu z aplikacji w telefonie lub tablecie. Darmowa aplikacja dostępna jest w systemie Android (Smartfon) i iOS (iPhone).