Kiedy już jesteśmy posiadaczami wymarzonego mieszkania lub domu stajemy przed dylematem urządzenia wszystkich pomieszczeń. Sen z powiek spędza urządzenie i oświetlenie do kuchni. W końcu ma być to projekt na lata, funkcjonalny, a zarazem w naszym guście. Częścią kuchennej aranżacji jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.Nawet w niewielkiej kuchni jedna lampa to stanowczoza mało. Jakie więc wybrać oświetlenie i jak je rozmieścić?
Oświetlenie do kuchni - aranżacja

Oryginalne lampy będą ciekawą ozdobą kuchni (lampy wiszące do kuchni znajdziesz tutaj https://goo.gl/sb8iQd).

Przede wszystkim pod uwagę musimy brać to, jaki styl będzie zachowany w pomieszczeniu. Czy będzie to kuchnia rustykalna,
a może całkiem nowoczesna? Różnorodne oświetlenie do kuchni
i jego dostępność ułatwia nam zadanie. W kuchni idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie światła LED, które jest energooszczędne, bezpieczne podczas użytkowania i łatwe
w montażu.

Oświetlenie do kuchni - lampy wiszące

Za pomocą dobrze rozmieszczonych lamp można zbudować oryginalny klimat kuchni (lampy wiszące dostępne na stronie https://goo.gl/sb8iQd).

1. Oświetlenie do zadań specjalnych.
Elastyczność oświetlenia LED sprawia, że doskonale sprawdza się w każdej kuchni, nawet najmniejszej.

Kiedy dokonaliśmy już wyboru mebli i kuchennego blatu, świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie pod szafkami, nad miejscem roboczym i zlewem właśnie taśm LED, które równomiernie oświetlą daną przestrzeń. Podszafkowe oświetlenie do kuchni nazywane jest często zadaniowym, ponieważ jego rolą jest doświetlenie tych miejsc, z którymi lampy wiszące i sufitowe oprawy nie dają sobie rady. Praca w kuchni jest nie tylko przez to łatwiejsza, ale też dużo bardziej przyjemna. Wysoka klasa szczelności taśmy LED IP 63 zapewnia bezpieczeństwo, dlatego z powodzeniem może być stosowana nawet nad zlewem.

Oświetlenie do kuchni - taśmy LED

Taśmy LED to jeden ze sposobów oświetlenie pod szafkami (Taśmy dostępne na stronie https://goo.gl/U5oHdg).

2. Światło z góry.
Odpowiednia dobrana ilość punktów świetlnych sprawi,
że uzyskamy w kuchni efekt przestronności, a jest to ważne zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu.

Doskonale swoją role odegrają oprawy sufitowe teraz dostępne
w modnych kolorach. Jeśli ściany w kuchni są w kolorze białym możemy w subtelny sposób zaznaczyć ulubiony kolor, dzięki kolorowym oprawom sufitowym LED. Czarny matowy kolor kontrastuje pięknie z bielą sufitu, czerwone i miętowe oprawy efektownie komponują się z szarymi odcieniami.

Już od wielu lat powszechny stał się trend na otwarte kuchnie płynnie łączące się z salonem. Obie strefy oddziela często mniejsza lub większa wyspa, która jest blatem roboczym oraz stołem kuchennym. Doskonale będą się tu prezentowały lampy wiszące. Jedna, dwie lub trzy lampy z tego samego modelu w jednym rzędzie, z możliwością regulacji przewodu, wyglądają naprawdę pięknie.

Oświetlenie do kuchni - oprawy sufitowe LED

Oprawy sufitowe idealne do oświetlenia ogólnego (lampy dostępne w wielu kolorach na stronie https://goo.gl/9Kyuec).

3. Lampy dekoracyjne.
Jak każde pomieszczenie, kuchnia również wymaga dekoracji. Odpowiednio zharmonizowane dodatki pięknie dopełnią całości.

Na pewno fantastycznie wyglądają obrazy podświetlane LED
z motywami związanymi z kuchnią i gotowaniem (ale nie tylko!).
Przy użyciu węży świetlnych LED Neon Flex można stworzyć ciekawe oświetlenie przy podłodze, a za pomocą przewodów świetlnych LED (dostępnych w sklepie LEDart.net.pl)można stworzyć własny oryginalny neon na ścianę z ulubioną sentencją.
Modne obecnie jest również montowanie oświetlenia LED
w szafkach, gdzie przez oszklone drzwiczki witryny przebija się nastrojowe światło. Oświetlenie do kuchni wbudowane w szafka spełnia dwie funkcje: wprowadza do wnętrza nastrojowy klimat
oraz jest oświetleniem dopełniającym, które pomaga wieczorem poruszać się po kuchni bez konieczności włączania światła głównego.

Oświetlenie do kuchni - oświetlenie LED do szafek

Oświetlenie LED zamontowane w szafkach tworzy nastrojowy klimat (produkty do szafkowego oświetlenia dostępne na stronie www.ledart.net.pl).

Kuchnia to szczególne miejsce w domu. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu chętniej się gotuje i jeszcze chętniej przebywa. Dzięki odpowiednio dobranym lampom podkreślimy atuty kuchni
i wprowadzimy pożądany klimat.