FAQ - często zadawane pytania - LEDart

FAQ - często zadawane pytania

Na tej stronie znajdziesz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące oferty sklepu ledart.net.pl, sposobu składania zamówień oraz dostawy.
Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

 

→ Czym się różni gniazdo GU10 i MR16?

GU10 i MR16 to symbole mocowań dla żarówek LED. GU10 jest powszechnym mocowaniem dla żarówki pracującej pod napięciem 230V, natomiast MR16 - dla żarówki pracującej pod napięciem 12V. Wybór gniazda zależny jest od rodzaju stosowanych żarówek. Więcej w artykule na naszym blogu: TUTAJ.

Czy do opraw halogenowych mogę zastosować żarówki na 230V?

TAK! Oprawy halogenowe dostosowane są do źródeł światła o napięciu 230V lub 12V.

Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?

Aby dobrać odpowiednią moc zasilacza niezbędna będzie moc oraz długość odcinka taśmy LED. Do iloczynu tych wartości powinniśmy dodać 10% zapasu. Wynik określi moc zasilacza, którą powinniśmy wybrać.

PRZYKŁAD: Załóżmy, że potrzebujesz 5 metrów taśmy LED SMD 3528 300 LED, której moc znamionowa wynosi 4,8W/m. Musisz zastosować zasilacz o mocy minimum 26,4W (5 m * 4,8 W/m *110%).

Pamiętaj, że możesz wybrać zasilacz mocniejszy, ale nigdy słabszy od zapotrzebowania.

Co to jest klasa szczelności (IP) i jaką wybrać?

Klasa szczelności to inaczej stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (IP), jak dotyk lub woda. W naszej ofercie można znaleźć trzy podstawowe klasy szczelności produktów:

  • IP20 - oznacza, że produkt znajduje zastosowanie wewnątrz budynku, w suchym pomieszczeniu.

  • IP63 - oznacza, że produkt jest całkowicie zabezpieczony przed wnikaniem pyłu do jego wnętrza oraz odporny przed drobnymi kroplami wody padającymi na jego obudowę.

  • IP68 - oznacza, że produkt może być zanurzony w wodzie (do 1m głębokości).

Wybór uzależniony jest od warunków, w jakich chcesz zastosować produkt.

 

Z jakiego materiału wykonany jest podświetlany Obraz LED?

Do produkcji obrazów z iluminacją LED używamy wyłącznie materiałów i komponentów wysokiej jakości. Niemieckiej produkcji materiał dedykowany do podświetleń, dzięki dostosowanej gramaturze, odpowiednio przepuszcza i rozprasza światło.

Obraz posiada zasilanie wtykowe. Co to oznacza?

W obrazach z tym rodzajem zasilania odprowadzony jest przewód o długości ok. 2 m, zakończony zasilaczem wtykowym do gniazdka elektrycznego 230 V (na kablu znajduje się przełącznik do ułatwienia włączania i wyłączania oświetlenia LED). Grubość produktu wynosi 3,5 cm.

Obraz posiada zasilanie montażowe wewnętrzne. Co to oznacza?

W obrazach z tym rodzajem zasilania oprowadzone są przewody do podpięcia do kabli 230V wypuszczonych ze ściany (w formie dekoracyjnego kinkietu LED). Grubość produktu wynosi 4,5 cm.

 

Obraz posiada regulację jasności. Co to oznacza?

Moduł regulacji jasności to dodatkowa opcja, dzięki której włączanie, wyłączanie oraz sterowanie natężeniem światła możliwe jest z poziomu pilota. Jeżeli w instalacji elektrycznej nie posiadamy włącznika światła dodatkowy moduł regulacji jasności będzie pełnił jego funkcję.

 

Chcę kupić Obraz podświetlany LED z zasilaniem montażowym wewnętrznym, jednak nie posiadam włącznika światła. Co mogę zrobić?

Jeżeli w instalacji elektrycznej nie posiadasz włącznika światła dodatkowy moduł regulacji jasności będzie pełnił jego funkcję. Dzięki niemu włączanie, wyłączanie oraz sterowanie natężeniem światła możliwe jest z poziomu pilota.

 

Czy podświetlane obrazy LED są chronione szkłem?

Nie, nasze obrazy nie są chronione szkłem. Wydruki zabezpieczone są wysokiej jakości werniksem, który chroni przed promieniowaniem UV, podnosi odporność mechaniczną oraz zabezpiecza przed działaniem wilgoci i jest antystatyczny (nie przyciąga kurzu).

 

Gdzie można pobrać katalogów wzorów podświetlanych obrazów LED?

Katalog Obrazów z iluminacją LED możesz pobrać TUTAJ. 

 

Jak porównać strumień świetlny lamp podany w lumenach do mocy tradycyjnej żarówki?

Lampy, w których strumień świetlny podany jest w lumenach bazują na oświetleniu LED. Z tego względu ciężko porównać je do mocy tradycyjnej żarówki. Można jednak przyjąć, że 1300-1500 lumenów odpowiada żarówce o mocy 100W.

 

Ile lumenów potrzeba do oświetlenia 1m2 pomieszczenia?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dobierając oświetlenie należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: wielkość i kształt pomieszczenia, kolor ścian, podłogi oraz mebli, a także  indywidualne preferencje użytkowników.

Przybliżona ilość lumenów potrzebna do oświetlenia 1 m2 pomieszczenia jest następująca:

  • Kuchnia – 200 – 300 lm

  • Łazienka – 100 – 300 lm

  • Pokój dzienny – 200 – 400 lm

  • Sypialnia – 200  - 300 lm

  • Korytarz – 100 – 200 lm

 

Czy mogę złożyć zamówienie drogą telefoniczną lub mailową?

TAK! Zamówienie możesz złożyć telefonicznie (+48730200014) lub mailowo (biuro@ledart.net.pl).

Czy zamówienie mogę odebrać osobiście?

TAK! Zamówienie możesz odebrać w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie, przy ul. Józefińskiej 11. W koszyku, jako formę dostawy, należy wybrać opcję "LEDart".

 

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacja zamówienia jest zależny od wybranego produktu. Zawsze czas realizacji podajemy na stronie produktu. Ponadto po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość określającą termin realizacji. Pierwszym dniem czasu realizacji zamówienia jest następny dzień roboczy po jego przyjęciu.

Pamiętaj! Do czasu realizacji zamówienia należy doliczyć czas na dostawę towaru.

 

Jaki jest koszt dostawy i jej formy?

Możliwe formy dostawy oraz ich koszt znajdują się w tabeli TUTAJ.

 

Podczas składania zamówienia nie mogę wybrać formy dostawy za pośrednictwem PACZKOMATU, dlaczego?

Wysyłka Paczkomatem możliwa jest dla zamówień, które są małych gabarytów oraz nie przekraczają kwoty 118,00 PLN. Jeśli Twoje zamówienie nie jest duże, ale przekraczające 118,00 PLN i chcesz skorzystać z tej formy dostawy, skontaktuj się z nami.

 

Czy mogę zamówić towar za granicę?

TAK! Zamówienia wysyłamy również do krajów Unii Europejskiej.

 

Czy moje zamówienie zostało już wysłane?

O wysyłce zamówienia poinformujemy Cię mailowo. Podamy numer przesyłki oraz link, pod którym można śledzić jej aktualny status. O zmianie statusu zamówienia zawsze jesteś informowany na bieżąco.

 

Towar zakupiony w sklepie internetowym przestał działać. Co zrobić?

Nasz asortyment objęty jest 24-miesiączną gwarancją. Poinformuj nas mailowo lub telefonicznie o zaistniałej sytuacji, a następnie odeślij towar wraz z kopią dowodu zakupu na adres naszej firmy: LEDart, ul. Józefińska 11, 30-529 Kraków. Artykuł zabezpiecz odpowiednio na czas transportu. Po otrzymaniu przesyłki ustosunkujemy się do zgłoszonej reklamacji w terminie do 5 dni roboczych.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami!


-->
insta

@ledart.net.pl

Oświetlenie to nasza pasja! 😍 Tworzymy, produkujemy, montujemy, pomagamy w aranżacji i radzimy w sprawach technicznych #zmieniamyświatłopogląd 😎