SM-11701 DG
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
442,80 zł tax incl.
The lead time is 1-3 business days.
| Width | 12 cm |
| Color | Dark grey |
| Height | 11.5 cm |
| Guarantee | 24 months |
| Supply voltage | 230V |
| Wattage | 9.5 W |
| IP protection | IP54 |
| Source of light | Integrated LED |
| Light color | biała ciepła (3000 K) |
| Lumens | 600 lm |
| Depth | 4.5 cm |
| Lamp holder's material | Aluminium |
| Lampshade's material | Polycarbonate |
| Certyfikat | CE |
The Neo wall light is dedicated for outdoor use. Will work in gardens, parks or squares. Modern form, high quality materials and a deep graphite color are the advantages of this product. The garden lamp Neo has a built-in LED light source that emits a luminous flux in a white warm color. Wall sconce has an adjustable head, so you can easily match to your needs.
Garden bars from the same series are also available.