G 400 Z
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
257,07 zł tax incl.
The lead time is 1 to 3 business days.
| Width | 40 cm |
| Color | Black |
| Height | 42 cm |
| Guarantee | 24 months |
| Supply voltage | 230V |
| Wattage | max 100 W |
| IP protection | IP44 |
| Source of light | LED bulb E27 (not included) |
| Light color | not applicable |
| Lumens | not applicable |
| Depth | 40 cm |
| Lampshade's material | Acrylic glass (PMMA) |
| Materiał podstawy | Poliwęglan |
| Certyfikat | CE |
A simple but effective outdoor lamp in the shape of a ball with a diameter of 40 cm is an interesting form of garden lighting. The lamp perfectly blends into any arrangement creating a friendly and romantic atmosphere. The ogord lamp is not only a decoration in the evening, but also provides comfort and safety when moving around after dark. The product is made of durable and resistant materials, so it can be used outdoors - in the garden, park or other public utility place.
The range also includes balls with diameters 20, 30, 40 and 50 cm. A few garden balls with different diameters allow you to create fabulous scenery.