Jedną z funkcji najczęściej realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Krakowska  firma LEDart wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na innowacyjne oświetlenie stworzyła system sterowania światłem w ogrodzie z urządzenia mobilnego (z systemem Android lub iOS), za pośrednictwem pilota lub czujnika ruchu.

System ten cechuje olbrzymie możliwości aranżacji przy prostocie i wygodzie użytkowania. Za pomocą nowatorskich instalacji oświetleniowych  można stworzyć niesamowite iluminacje w ogrodzie, na tarasie i balkonie. Rozświetlone ścieżki, altany, rabaty wprowadzą wyjątkowy klimat. Sterowane WiFi lampy ogrodowe LED idealnie sprawdzą się w przydomowym ogródku, jak również w przestrzeni hotelu oraz restauracji.  Nowoczesne oświetlenie to również ciekawe rozwiązanie podczas organizacji imprez oraz uroczystości (np. wesel).  Zmiana koloru i natężenia światła z poziomu telefonu na pewno zadziwi gości i pozwoli na kreowanie własnych aranżacji.

Oświetlenie_LED_tarasu_podświetlane_donice_led

Odpowiednio dobrane oświetlenie tarasu nadaje niepowtarzalny klimat.

Innowacyjne oświetlenie zewnętrzne dostępne jest w czterech seriach do zastosowania w zależności od naszych potrzeb:

Seria BIANCO to lampy ogrodowe z możliwością płynnego ustawienia temperatury oraz jasności światła. Jest to ciekawe rozwiązanie na każdą porę dnia i roku. W lecie nasze donice LED mogą świecić w barwie ciepłej, aby przypominały promienie słońca, zaś w zimie preferujemy światło chłodniejsze, podkreślające urok ośnieżonego ogrodu. Proste sterowanie z aplikacji w telefonie ułatwi dostosowanie światła.

Lampy ogrodowe LED z serii COLORE są dla wszystkich, którzy marzą o rozświetleniu swojego ogrodu nie tylko białym światłem, ale też feerią barw. W kategorii COLORE mamy nieograniczone możliwości w ustawieniu koloru światła z całej palety RGBW, czyli od  barwy białej ciepłej lub zimnej po wszystkie kolory RGB. Mostek Wi-Fi umożliwia podpięcie kilku ogrodowych lamp i sterowanie nimi jednym urządzeniem mobilnym. Kule i donice świecące COLORE dostępne są w kilku wielkościach, co daje jeszcze większe możliwości w aranżacji otwartej przestrzeni.

Sterowanie światłem za pomocą aplikacji w telefonie

Sterowanie światłem za pomocą aplikacji w telefonie.

Kule podświetlane oraz donice ze źródłem światła reagującym na ruch dostępne są w serii MOVE.  Funkcja czujnika ruchu idealnie sprawdzi się przy podjeździe lub przy wejściu do domu. Sterowanie odbywa się poprzez bezprzewodowy czujnik ruchu, do którego można przypisać wiele ogrodowych lamp LED, które rozświetlą przestrzeń białą barwą światła. Tryb pracy świecących donic jest zależny od stanu czujnika ruchu. Gdy czujka nie wykrywa ruchu lampy mogą oświetlać przestrzeń z mocą 10%, kiedy zostanie wykryty ruch, kule oraz donice podświetlane rozświetlą się do 100% swojej mocy. Lampy LED mogą komunikować się ze sobą, co zwiększa zasięg niemal bez ograniczeń!

Podświetlane_donice_LED_LEDart

Świecące donice LED to niezastąpiona dekoracja ogrodu, tarasu oraz balkonu.

W serii BLUETOOTH  świecące kule i donice sterowane są bezpośrednio z urządzeń mobilnych za pośrednictwem łączności Bluetooth. System umożliwia włączanie i wyłączanie oraz regulowanie jasności światła, a także zmianę między kolorami RGB oraz barwą białą ciepłą i zimną. Urządzenia komunikują się w standardzie Bluetooth 4.0.  maksymalnie do 50 metrów, co umożliwia podpięcie większej liczby kul lub donic podświetlanych. Nowoczesne oświetlenie ogrodu obsługiwane jest bezpłatną aplikacją, którą można pobrać na swój tablet lub smartfon w systemie Android lub iOS.

Innowacyjne oświetlenie ogrodu - Kule podświetlane z systemem sterowania bluetooth.

Innowacyjne oświetlenie ogrodu – kule podświetlane z systemem Bluetooth.

W każdej serii możliwa jest dowolna konfiguracja wielkości podświetlanych donic oraz kul, co umożliwia ciekawszą prezentację przestrzeni. Wysoka klasa szczelności IP 55 oraz 3-metrowy przewód zakończony wodoszczelną wtyczką zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, a tym samym dowolność umieszczenia kul i donic LED (np. przy oczku wodnym). Wysoka jakość materiału, z którego wykonano klosze podświetlanych donic i kul to możliwość cieszenia się nowoczesnym oświetleniem przez długi czas, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Z dowolnego miejsca  możemy włączyć lub wyłączyć oświetlenie, zmienić natężenie światła lub barwę, a wszystko za dotknięciem palca. Inteligentne oświetlenie zewnętrzne to modny, zarazem ciekawy i wygodny sposób na oświetlenie przestrzeni i podkreślenie walorów ogrodu.