Przedpokój to ta część mieszkania, o której często zapominamy.
A przecież jest miejscem istotnym w codziennym funkcjonowaniu domowników. To właśnie w przedpokoju przecinają się ścieżki komunikacyjne. Śmiało można powiedzieć, że jest on miejscem pierwszego wrażenia, kiedy przyjmujemy gości. Istotne są meble, czy wieszaki na odzież wierzchnią, duże lustro, w którym przeglądniemy się tuż przed wyjściem. A światło? Ponieważ większość z nas ma przedpokój bez dostępu do naturalnego światła, dlatego dobrze dobrane oświetlenie odgrywa tu bardzo ważną rolę.

Odpowiednio rozplanowane światło w przedpokoju daje piękny efekt (oprawy sufitowe można znaleźć na stronie https://goo.gl/5EZgL6)

Odpowiednio rozplanowane światło w przedpokoju daje piękny efekt (oprawy sufitowe można znaleźć na stronie https://goo.gl/5EZgL6)

1.    Przede wszystkim: PLAN!
W większości jesteśmy posiadaczami niewielkich przedpokoi, dlatego wybierając oświetlenie  musimy brać pod uwagę wielkość
i wysokość pomieszczenia. Ważne jest zwrócenie uwagi na kolorystykę ścian i mebli jakie zastosujemy oraz na to, aby styl oświetlenia korytarza nawiązywał do oświetlenie w pozostałej części mieszkania. Lampy powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ we wnętrzu pozbawionym naturalnego światła musimy mieć możliwość wykonywania określonych, codziennych czynności. Przedpokój stanowi wizytówkę domu, dlatego bez obaw można zastosować tu również kilka form dekoracyjnego oświetlenia LED.

Dla miłośników klasyki szklany plafon w w ciekawym projekcie (plafon Gala dostępny na stronie https://goo.gl/4opg7r)

Dla miłośników klasyki szklany plafon w w ciekawym projekcie (plafon Gala dostępny na stronie https://goo.gl/4opg7r)

2.    Lampa na suficie
Kiedy mamy już rozeznanie w tym, jak chcemy zaaranżować tą często niewielką przestrzeń, możemy swobodnie dobierać oświetlenie sufitowe, które jest ważnym punktem w każdym pomieszczeniu. Wygodna formą oświetlenia są na pewno oprawy sufitowe LED (więcej informacji o tym jak oświetlić sufit TUTAJ). Wystarczy zastosować kilka oczek halogenowych, żeby dobrze oświetlić przestrzeń.  Ciekawą alternatywą dla opraw klasycznych są kolorowe oprawy halogenowe, które będą spełniały rolę nie tylko lampy sufitowej, ale też ciekawej dekoracji. W niskim przedpokoju  doskonale sprawdzą się plafony LED  dostępne w różnych stylach
i formach. Dla kochających nowoczesne formy idealnym rozwiązaniem będą plafony LED o fantazyjnych kształtach wykonane w technologii LED przez polskiego producenta LIS Lighting. Dla lubiących bardziej klasyczny styl optymalnym rozwiązaniem będą lampy sufitowe LED ze źródłem światła ukrytym pod szklanym kloszem.

Nowoczesna sufitowa lampa LED będzie oryginalną ozdobą przedpokoju (lampa SPINER dostępna na stronie https://goo.gl/7gjodq)

Nowoczesna sufitowa lampa LED będzie oryginalną ozdobą przedpokoju (lampa SPINER dostępna na stronie https://goo.gl/7gjodq)

3.    Oświetlmy lustro!
Nieodłącznym elementem przedpokoju pozostaje lustro.
Po pierwsze jest to funkcjonalny przedmiot, dzięki któremu przed wyjściem możemy dokonać ostatnich poprawek w makijażu, czy garderobie. Ale też optycznie powiększa niewielkie wnętrze. Ważne jest więc jego prawidłowe oświetlenie. Pionowe lustro powinniśmy oświetlić równomiernie po bokach, poziome od góry, stosując
do tego odpowiednie kinkiety LED lub profile LED.

Kinkiet LED o nowoczesnym designie to doskonała lampa ścienna nad lustro (lampa LARGO dostępna na stronie https://goo.gl/Tzeenr)

4.    Oświetlenie dekoracyjne
W korytarzu nie przebywamy zbyt długo tylko tyle ile musimy. Można jednak ciekawie zaaranżować tą przestrzeń za pomocą nowoczesnego oświetlenia LED. Oczywiście podświetlany sufit taśmą LED to jedna z form dekoracji. Innym ciekawym elementem może być zastosowanie taśm LED również przy podłodze. Ta ciekawa forma światła liniowego sprawdzi się zwłaszcza w nocy, gdy chcemy zostawić świetlny punkt. Idealnie będą pasowały również oprawy punktowe, które rozpraszają światło tuż nad podłogą.  Pozwoli nam to na  swobodę poruszania się w nocy bez konieczności włączania światła sufitowego. Ciekawą alternatywą będzie również obraz podświetlany LED, który może stanowić oryginalną lampę ścienną LED. Zaletą tego dekoracyjnego oświetlenia LED  jest jego energooszczędność, dlatego bez obaw może być włączony całą noc.

Oprawy punktowe zamontowane tuż nad podłogą to funkcjonalne oświetlenie do przedpokoju (oprawy schodowe SKOFF dostępne na stronie https://goo.gl/TCttjz)

W małym przedpokoju z reguły nie możemy stosować zbyt dużej liczby mebli, czy dodatków. Dlatego postawmy na światło. Oświetlenie, które nie przytłacza i rozświetla w efektowny sposób wnętrze sprawi, że nasz przedpokój będzie prawdziwą wizytówką domu.