Wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni Wiosny w ogrodach rozpoczyna się sezon, który zakończą dopiero zimowe przymrozki. Ogród to miejsce, gdzie jesteśmy bliżej natury, nasza prywatna strefa relaksu. By cieszyć się nim również po zmroku wystarczy zadbać o odpowiednie oświetlenie ogrodu.

Oświetlenie ogrodu podświetlana kula - efektowny punkt świetlny ogrodu. (https://ledart.net.pl/pl/91-kule-podswietlane)

Podświetlana kula – efektowny punkt świetlny ogrodu. Produkt dostępny tutaj: https://ledart.net.pl/pl/91-kule-podswietlane

Aranżując oświetlenie w ogrodzie, czy na tarasie przemyślmy usytuowanie punktów świetlnych. Odpowiednio dobrane światło może sprawić, że nasz ogród po zmroku będzie prezentował się atrakcyjnie i tajemniczo.

Oświetlenie ogrodu Donica LED, czyli nowoczesne oświetlenie na taras.

Donica LED, czyli nowoczesne oświetlenie na taras. (Dostępne tutaj: https://ledart.net.pl/pl/110-donice-podswietlane).

W odpowiednio zaplanowanym i ciekawie zaaranżowanym plenerze tradycyjne oświetlenie ogrodu takie, jak: punkty świetlne, oprawy i lampy zewnętrzne, słupki ogrodowe, mogą prezentować się atrakcyjnie. Jednak warto zwrócić uwagę na nowości pojawiające się w oświetleniu zewnętrznym. Obecnie na polskim rynku pojawiło się wiele ciekawych alternatyw dla tradycyjnego oświetlenia ogrodu.

Oświetlenie ogrodu podświetlana donica - ciekawy element aranżacji ogrodu.

Podświetlana donica – ciekawy element aranżacji (oświetlenie ogrodu).

Interesującym rozwiązaniem łączącym w sobie dwie funkcję są podświetlane donice, Po pierwsze spełniają rolę doniczki, a dzięki funkcji lampy, nocą podkreślają piękno zasadzonych kompozycji roślinnych.  Ze względu na możliwość wyboru kształtu i wielkości nadają się idealnie do dużych i małych ogrodów. Można je też postawić na tarasie lub balkonie. W wersji z wewnętrzną półką idealnie sprawdzają się jako osłona na rośliny.

Oświetlenie ogrodu aranżacja tarasu podświetlanymi donicami.

Oświetlenie ogrodu: aranżacja tarasu podświetlanymi donicami.

Klosze podświetlanych doniczek LED uznanych polskich i zagranicznych producentów wykonane są z wysokiej jakości polietylenu, tworzywa wysoce odpornego na czynniki zewnętrzne takie jak promienie UV, czy mróz. Dzięki temu przez wiele lat można bez obaw cieszyć się z innowacyjnego oświetlenia ogrodu. Wysoka klasa szczelności zapewnia bezpieczeństwo użytkowania zwłaszcza, kiedy z ogrodu korzystają dzieci.

Do wyboru mamy donice LED z przewodem 3 metrowym do podłączenia sieciowego, ale też doniczki LED z zasilaniem akumulatorowym, które możemy ustawić w miejscu, gdzie nie przewidzieliśmy dostępu do prądu. Po naładowaniu akumulatora lampy ogrodowej, świeci ona nieprzerwanie do 8 godzin.

Oświetlenie ogrodu podświetlane kule LED

Podświetlane kule – ciekawa alternatywa dla punktowego oświetlenia ogrodu.

Efektownie w ogrodzie wyglądają podświetlane kule i kostki LED . Wykonane z trwałego polietylenu, z możliwością podpięcia do sieci lub ładowania za pomocą akumulatora. Kostki świecące z kolekcji KUBIK SQUARE, emanujące subtelnym światłem, to prosty, a zarazem ciekawy element aranżacji przestrzeni. Sprawdzi się w każdym miejscu ogrodu, tarasu czy na balkonie. Może pełnić rolę zarówno lampy jak i stolika podświetlanego podczas wieczornego garden party.

Oświetlenie ogrodu podświetlane kostki LED

Kostki LED w formie podświetlanych stolików. (Dostępne tutaj: https://ledart.net.pl/pl/kule-podswietlane/1840-szescian-led-rgb-akumulator-indukcja.html).

Zastosowana w donicach, kulach i kubikach technologia LED to nie tylko energooszczędność i nowoczesność, ale także możliwość sterowania oświetlenie ogrodu. Niektóre modele lamp LED do ogrodu wyposażone są w pilot do sterowania lub aplikację zainstalowaną na własnym urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie).

Oświetlenie ogrodu donice podświetlane LED sterowane smartfon tableb WiFi

Donice LED sterowane z urządzenia mobilnego (by LEDart). (Dostępne tutaj: https://ledart.net.pl/pl/199-inteligentne-oswietlenie-ogrodu)

Kiedy wybierzemy lampy z zastosowaniem oświetlenia LED RGB lub RGBW mamy praktycznie  nieograniczone możliwości w wyborze koloru w zależności od nastroju, pory roku lub podczas ogrodowego przyjęcia.

oświetlenie ogrodu szescian-stolik-led-rgb

Oświetlenie ogrodu, tarasu, balkonu, a także salonu i supialni: stolik podświetlany LED RGB.

Produkowane wyroby są nie tylko energooszczędne, ale też ekologiczne, a materiał używany do produkcji może być odzyskiwany drogą recyklingu.

Nie obawiajmy się zastosować w naszych ogrodach nowoczesnych form oświetlenia. Ich subtelna forma rewelacyjnie wkomponuje się w zielonej przestrzeni naszej oazy relaksu.

oświetlenie ogrodu donica podświetlona za pomocą bezprzewodowego modułu RGB.

Donica podświetlona za pomocą bezprzewodowego modułu RGB. (Dostępne tutaj: https://ledart.net.pl/pl/donice-podswietlane-led/1872-donica-podswietlana-34-cm-akumulator.html).