Lampy LED jak każdy innowacyjny produkt ma swoich zwolenników  i przeciwników. My należymy zdecydowanie do tych pierwszych, dlatego spieszymy z wyjaśnieniem kilku najpowszechniejszych mitów, które narosły wokół oświetlenia LED.

1.    Oświetlenie LED jest szkodliwe ⇒ Prawda, czy fałsz?
FAŁSZ. Możliwość uszkodzenia siatkówki oka światłem niebieskim, to popularny mit związany ze źródłami światła LED. Promieniowanie niebieskie wchodzi w skład widma światła dziennego, jak i światła wytwarzanego sztucznie. Światło niebieskie jest potrzebne ponieważ, reguluje nasze biologiczne procesy. Światło niebieskie emitują smartfony, telewizory, czy tablety, a długie wpatrywanie się w ekran faktycznie może spowodować tzw. efekt suchego oka.  Postęp technologiczny sprawił, że nie jesteśmy w stanie tego całkowicie wyeliminować. Lampy LED nie są groźne dla naszego wzroku, jeśli są wykonane zgodnie z normami technicznymi i pochodzą od sprawdzonych producentów oświetlenia LED. Poza tym światło LED nie pulsuje, zatem nie męczy naszego wzroku.

Prawidłowo dobrane oświetlenie LED jest bezpieczne dla naszego wzroku

Prawidłowo dobrane oświetlenie LED jest bezpieczne dla naszego wzroku

2.    LEDy są drogie ⇒ Prawda, czy fałsz?
FAŁSZ nic bardziej mylnego! Obecnie oświetlenie LED jest coraz tańsze. Wybierając źródła światła LED mamy pewność, że kupujemy produkt na wiele lat i do tego energooszczędny. Dzięki elastyczności oświetlenia LED istnieje możliwość stworzenia w domu, biurze, czy lokalu użytkowym wielu scen świetlnych, które będą dekoracją pomieszczeń. Warto więc zainwestować w lampy LED, by przez długie lata cieszyć się z wysokiej jakości oświetlenia.

Max-LED to uznany producent oświetlenia LED wysokiej jakości w przystępnej cenie (produkty MAX-LED dostępne na stronie <a href="https://goo.gl/m7YtfK">https://goo.gl/m7YtfK</a>)

Max-LED to uznany producent oświetlenia LED wysokiej jakości w przystępnej cenie (produkty MAX-LED dostępne na stronie https://goo.gl/m7YtfK)

3.    Żarówki LED nie są odporne na niskie temperatury ⇒ Prawda, czy fałsz?
FAŁSZ. Dzięki oświetleniu LED możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych scen świetlnych w ogrodzie, na tarasie i balkonie stosując, np. podświetlane donice LED, kule LED lub podświetlane kubiki LED. Ogród, taras lub podjazd mogą być elegancko oświetlone przez cały rok, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Elewacje budynków z powodzeniem oświetlą węże świetlne LED Neon Flex, które zastępują tradycyjne neony.

Donice podświetlane LED są odporne na warunki atmosferyczne (donica dostępna na stronie https://goo.gl/erx3Zr)

Donice podświetlane LED są odporne na warunki atmosferyczne (donica Grande dostępna na stronie https://goo.gl/erx3Zr)

4.    W lampach LED nie można stosować ściemniaczy ⇒ Prawda, czy fałsz?
Zdecydowanie FAŁSZ. Sterowniki natężenia światła stosowane są przy oświetleniu LED. Decydując się jednak na żarówkę LED, którą chcemy sterować za pomocą ściemniacza musimy zwrócić uwagę na oznaczenia. DIMM lub DIMMABLE (z ang. ściemnialne) na opakowaniu oznacza, iż można sterować natężeniem światła lampy.

Oświetlenie LED z możliwością regulacji natężenia światła (sterowniki regulacji jasności można znaleźć na stronie <a href="https://goo.gl/EfDeRO">https://goo.gl/EfDeRO</a>)

Oświetlenie LED z możliwością regulacji natężenia światła (sterowniki regulacji jasności można znaleźć na stronie https://goo.gl/EfDeRO)

5.    LEDy nie są odporne na wstrząsy ⇒ Prawda, czy fałsz?
FAŁSZ. Jak każde urządzenie również diody LED mogą ulec zniszczeniu przy użytkowaniu niezgodnym z ich przeznaczeniem. Jednak są dużo bardziej odporne na zniszczenie, wstrząsy niż klasyczne żarówki ze względu na brak delikatnych włókien żarowych i szklanych elementów. Jest to na pewno ogromna zaleta diod LED zwłaszcza w pomieszczeniach, z których korzystają dzieci.

Biurkowa lampka LED z gwarancją bezpieczeństwa (lampka dostępna na stronie <a href="https://goo.gl/5Shsr4">https://goo.gl/5Shsr4</a>)

Biurkowa lampka LED z gwarancją bezpieczeństwa (lampka dostępna na stronie https://goo.gl/5Shsr4)

Diody LED zmieniają nasze życie na lepsze. Mamy możliwość oświetlenia punktów, których przy tradycyjnych lampach nie da się oświetlić. Nie trzeba kosztownych inwestycji, by stworzyć w domu ciekawą dekorację świetlną, która będzie służyła nam przez wiele lat. Oświetlenie LED jest więc bezpieczne i funkcjonalne.