Nieubłaganie nadchodzi koniec lata, a wraz z nim chłodniejsze jesienne i zimowe dni. Zachęcamy do wprowadzenia odrobiny lata do wnętrza naszego domu. W dzisiejszym artykule poruszamy temat aranżacji wnętrz z wykorzystaniem koloru miętowego. Mięta we wnętrzu wprowadza świeżość, ożywia pomieszczenie i przywraca wakacyjny klimat.
mięta we wnętrzach - inspiracje i porady aranżacji wnętrz LEDart - kolor miętowy

Miętowy kolor dodatków w domu wprowadza letnie orzeźwienie.

Mięta – nie tylko dla dzieci!

Kolor miętowy szczególnie często stosowany jest pokojach dziecięcych. Fakt, świetnie wzbogaca kompozycje kolorystyczne pokoików dzieci. Sypialnie i pokoje zabaw naszych pociech pozwalają na zastosowanie finezyjnej kolorystyki. Połączenie kolorów w tych pomieszczeniach nie musi być stylowe i designerskie, a wręcz prosi się, aby pokoje dzieci były kolorowe i zabawne.

pokój-dziecięcy-kolor-miętowy-aranżacja-wnętrz-ledart

Kolor miętowy jest delikatny i świetnie sprawdza się w pokojach naszych podopiecznych.

Warto także wziąć pod uwagę zastosowanie tego koloru w innych pomieszczeniach. Miętowy kolor ścian, lampki, oprawy sufitowe lub inne dodatki będą jak świeży powiew we wnętrzu naszego mieszkania. Delikatność i elegancja mięty pozwala na zastosowanie jej w salonie, pokoju dziennym, sypialni, kuchni, a nawet w łazience.

sofa-kolor-mietowy-aranzacja-wnetrz-ledart

Meble i dodatki w kolorze miętowym podkreślą stonowaną kolorystykę pomieszczenia.

Mięta to dobry wybór nie tylko do aranżacji w stylu skandynawskim lub nowoczesnym, ale także ożywi wnętrze klasyczne i doda naturalności stylowi industrialnemu.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Pamiętajmy, aby mięta cieszyła nasze oko, nie powinna przytłaczać, a jedynie podkreślać elementy mieszkania. Zachowajmy umiar! Nie przesadźmy z ilością koloru, ponieważ nasza miętowa aranżacja straci urok.

Zdecydowanie wystarczy jedna ściana pomalowana farbą miętową. Ciekawie prezentują się (np. w łazience) płytki w tym kolorze. Możemy również wybrać miętowe wyposażenie pomieszczenia. Meble, lampy, oprawki na suficie, czy inne dodatki orzeźwią wnętrza oraz wprowadzą do domu delikatność i świeżość.

oprawy_sufitowe_kolor_miętowy_ledart_kraków_producent

Oprawy sufitowe w kolorze miętowym odmienią stonowany sufit. Oprawy dostępne tutaj: https://goo.gl/smUwUN.

Kompozycje kolorystyczne – z czym łączyć kolor miętowy?

Przede wszystkim mięta pasuje do bieli. Ten duet jest już dobrze znany.

kolor_miętowy_najlepiej_komponuje_sie_z_białym

Kolor miętowy najlepiej komponuje się z bielą.

Kolor miętowy jest bardzo wdzięczny i można go łączyć prawie z całą paletą barw pastelowych. Przykładowo: jasny szary, piaskowy, jasny róż, różne odcienie zieleni. Dla urozmaicenia kolorystyki możemy także zastosować połączenie mięty z mocniejszymi kolorami, jak żółty, różowy, grafit, czy czarny.

Kolor miętowy świetnie współgra z wieloma kolorami!

Kolor miętowy świetnie współgra z wieloma kolorami.

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem koloru miętowego wprowadzają elegancję, delikatność i spokój w pomieszczeniu. Jednakże mięta to także element bardziej elektryzującej kolorystyki. Poniżej przedstawiamy abażury lamp miętowych – od tych klasycznych i naturalnych po lampy o ciekawych, oryginalnych wzorach.

lampy_wiszące_kolor_miętowy_aranżacja_wnętrz_sklep_ledart

Lampy wiszące miętowe dostępne w sklepie LEDart.net.pl

lampa_wiszą_oryginalna_kolor_miętowy_ledart

Lampy wiszące w kolorze miętowym dostępne w sklepie LEDart.net.pl