Ekologiczny zamysł i oryginalna twórczość projektantów elementów wystroju wnętrz pozwoliły na stworzenie ciekawych i niepowtarzalnych aranżacji pomieszczeń. Na rynku spotkać możemy lampy, dekoracje wnętrz, a nawet meble wykonane z papieru, tektury, drewna oraz innych surowców ekologicznych. Dziś poruszymy temat designerskiej lampy z kartonu.
Tektura – funkcjonalna i… designerska!

Jeśli myślimy o tekturze to pierwszy obraz, jaki pojawia się przed naszymi oczami to kartonowe pudełko. To całkowicie naturalne. Jednak, gdyby tak dodać tekturze inną funkcję – bardziej dekoracyjną? Przedstawiamy Wam inne spojrzenie na tekturę – bardziej oryginalne i designerskie! Lampy z kartonu to nowe zastosowanie tego materiału.

Lampy z kartonu Arte LEDart tektura designerska

Tektura najczęściej kojarzy się z kartonowymi pudłami. A gdyby tak dodać jej funkcję dekoracyjną?

 Malowanie światłem

Największym atutem lampy wykonanej z kartonu jest jej oryginalny wygląd. Tektura falista składa się z kilku arkuszy papieru – na zewnątrz gładkie, a wewnątrz pofalowane. Właśnie te fale sprawiają, że lampa Arte jest wyjątkowa. Światło żarówki umieszczonej wewnątrz przenika przez niewielkie otwory, tworząc finezyjne wzory na ścianach.

Lampy z kartonu Arte LEDart Kraków

Lampy wykonane przy użyciu tektury falistej tworzą niesamowity efekt.

Design i ekologia idą w parze

Kreatywny recykling chyba już każdemu jest dobrze znany. Aktualnie jest to mocny trend w architekturze i wystroju wnętrz. Odnawiane stare meble, opony, euro-palety, czy skrzynki na warzywa dziś zyskują nowe życie. Nowoczesne podejście i ciekawe pomysły projektantów urzeczywistniają prawdziwą siłę recyklingu. Wykorzystanie materiałów ekologicznych w projektach mebli i lamp to wyjątkowy ukłon w stronę dobrego designu.

Lampy z kartonu LEDart Kraków

Tekturowa lampa Arte dostępna w TUTAJ.

Tekturowy wystrój wnętrz – czy do każdego pomieszczenia pasuje?

Prawda jest taka, że lampy wykonane z kartonu mogą stać się elementem aranżacji w praktycznie dowolnym stylu. Ich subtelny kształt i stonowana kolorystyka sprawiają, że lampy tekturowe znajdą swoje miejsce zarówno we wnętrzu klasycznym, industrialnym, retro, skandynawskim, a nawet nowoczesnym. Ważne natomiast jest miejsce, w którym lampa zawiśnie. Aby efekt iluminacji na ścianach był dobrze widoczny, najlepiej, aby były one gładkie, a przestrzeń nie była rozjaśniona przez inne elementy oświetlenia wnętrza. Jednak kolor i kształt lampy z kartonu jest na tyle ciekawy, że równie dobrze prezentuje się na tle ściany z cegły, czy ścian betonowych.

Lampy z kartonu Koci Relax LEDart Kraków

Tekturowe pudełko dla niektórych to też miejsce relaksu i odprężenia 😉