Czasami tak niewiele potrzeba, aby ciemne i nudne mieszkanie zmieniło swój charakter. Mowa tu nie o kosztownym i długim remoncie, ani o zwykłym przemeblowaniu, czy malowaniu ścian, a o aranżacji wnętrz światłem.

Jeśli pomieszczenia w Twoim domu przytłaczają i chciałbyś coś zmienić, przy czym to nie moment na generalny remont, przeczytaj nasze wskazówki o prostej aranżacji światłem.

Obraz_z_iluminacją_LED_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Do aranżacji wykorzystaliśmy Obraz z iluminacją LED pt. „Wieczór w Tallinie” (produkt dostępny TUTAJ).

Meble, które świecą

Meble z wbudowanym oświetleniem liniowym lub punktowym tworzą wyjątkową atmosferę. Nie musisz jednak kupować nowych kolekcji mebli z podświetleniem, wystarczy sprytnie wykorzystać taśmy LED i przewody świetlne. Poniżej znajdziesz kilka przykładów, jak oświetlić meble.

Witryna_podświetlana_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Oświetlenie przeszklonej witryny jest dekoracyjne i funkcjonalne.

Światło w przeszklonych witrynach pozwoli wyeksponować elementy dekoracyjnie. Tutaj świetnie sprawdzi się taśma LED zamontowana w górnej części witryny, najlepiej z przodu (jeśli jest taka możliwość). Diody LED powinny być skierowane do wnętrza witryny, aby nie oślepiały, a oświetlały szafkę.

Oświetlenie_LED_w_szafce_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Podświetlane szklane półki prezentują się ciekawie zarówno w witrynie, jak i na ścianie. W tym przypadku również nie musimy wydawać fortuny na zakup półek z wbudowanym oświetleniem. Wystarczy specjalny klips LED, który zaczepiamy o półkę. Szkło sprawia, że światło rozprasza się na całej tafli.

Szklana_półka_z_oświetleniem_LED_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Klips LED to niewielki koszt, a jaki ciekawy efekt (produkt dostępny tu: https://goo.gl/UfvzPR).

Oświetlenie powinno odgrywać rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim funkcjonalną. Polecamy uzupełnienie szuflad światłem. W tym przypadku profil LED z automatycznym włącznikiem będzie świetnym rozwiązaniem.

Oświetlenie_LED_w_szufladzie_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Oświetlenie LED w szufladzie pełni rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim funkcjonalną.

Oświetlenie liniowe LED pod półkami i szafkami. Często takie oświetlenie wykorzystywane jest nad blatem kuchennym (więcej o oświetleniu kuchni przeczytasz TUTAJ). Również w pokoju dziennym, łazience, sypialni, czy gabinecie takie rozwiązanie będzie wskazane.

Liniowe oświetlenie LED blatu kuchennego aranżacja wnętrz światłem LEDart

Niewykorzystane zakamarki

Zapewne każdy z nas posiada w domu przestrzeń, która nie została wykorzystana przez jej położenie lub fakt, że nie dociera tam światło. Zastosowanie oświetlenia LED w takich miejscach może całkowicie odmienić nasze spojrzenie. Dzięki prostej aranżacji światłem niechciane i zapomniane miejsca mogą otrzymać drugie życie.

Dla przykładu zdjęcia niewykorzystanej przestrzeni pod schodami. Miejsce to zostało podkreślone, dzięki montażowi profilu z taśmą LED na całej długości belki. Przy okazji otrzymaliśmy element dekoracyjny, kiedy światło przebija się przez stopnie schodów, tworząc ciekawe wzory na ścianach.

Oświetlenie_LED_pod_schodami_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Niewykorzystana przestrzeń pod schodami zyskuje nowy charakter, dzięki zastosowaniu oświetlenia LED.

Oświetlenie ścian

Ciekawym wykorzystaniem światła jest oświetlenie ścian, szczególnie, gdy ściany są nierówne, posiadają wypukłe wzory lub odkrytą cegłę. Oświetlenie taśmą LED na całej długości (z góry lub z dołu) podkreśli nieregularne kształty, tworząc wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Warto tutaj zwrócić uwagę na kolor światła. Przy jasnych ścianach z powodzeniem możemy wykorzystać światło o barwie białej ciepłej lub zimnej (bądź światło z możliwością zmiany temperatury barwowej – z białej ciepłej po zimną – więcej o barwie światła TUTAJ). Oświetlając ścianę z cegły możemy wykorzystać światło w barwie żółtej lub nawet czerwonej, które w ciekawy sposób podkreśli kolor muru. Jeśli lubimy zmiany i nie chcemy się ograniczać do jednego koloru światła, z pomocą przyjdzie oświetlenie LED RGB (oświetlenie w kolorach palety RGB) oraz RGBW (oświetlenie RGB oraz barwa biała).

Podświetlana_ściana_z_cegły_aranżacja_wnętrz_światłem_LEDart

Najprostszym, a czasami najlepszym rozwiązaniem aranżacji wnętrz światłem jest wymiana lamp. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji lamp wiszących oraz kinkietów, które z pewnością odmienią nudne pomieszczenia.

Obrazy z iluminacją LED – połączenie dekoracji ściennej z indywidualnie zaprojektowanym podświetleniem wprowadzi nowe życie do wnętrza sypialni, pokoju dziennego, czy jadalni.

Obrazy podświetlane LED aranżacja wnętrz światłem

Obraz z iluminacją LED – Sukiennice (Kraków) sepia. Produkty dostępne tutaj: https://ledart.net.pl/pl/obrazy-podswietlane-led.

Nowoczesne lampy z wbudowanym oświetleniem LED (możliwość sterowania jasnością oświetlenia z poziomu pilota).

Nowoczesna lampa LED aranżacja wnętrz światłem LEDart

Nowoczesna lampa wisząca LED z wbudowanym oświetleniem dostępna jest w sklepie LEDart.net.pl -> https://goo.gl/q6v6dT.

Oryginalne sentencje na ścianę z użyciem przewodów świetlnych.

przewody-swietlne-sentencja-na-sciane-reklama

Zamów własną sentencję w sklepie LEDart.net.pl -> napisz do nas!

Aranżacja wnętrz światłem w Loftach. Wyjątkowe lampy sufitowe i kinkiety w loftowym klimacie.

lampy_miedziane_aranżacja_wnętrz_ledart