Przez wiele lat panowało przekonanie, że coś, co pochodzi z zagranicy,  musi być lepsze od krajowego odpowiednika. Obecnie przesyt rynku w większości chińskimi towarami o wątpliwej jakości, sprawił, że zaczynamy doceniać lokalną produkcję. Kiedyś dotyczyło to głównie starszego pokolenia. Ostatnio większy wzrost świadomości w tym zakresie jest  wśród młodych ludzi, dobrze wykształconych, korzystających z portali społecznych. W Polsce powstało wiele przedsiębiorstw, których produkty podbijają już nie tylko polski rynek, ale zdobywają rzesze klientów zagranicznych. Nie inaczej jest w branży oświetlenia, gdzie polski design jest oryginalny, nowatorski i podąża za światowymi trendami.

Coraz częściej decydujemy się na polskie produkty.

Coraz częściej decydujemy się na polskie produkty.

Mamy dla Was propozycję produktów oświetleniowych o niepowtarzalnym i oryginalnym designie. Lampy i kinkiety produkowane u nas – w Polsce. Poznaj polskich producentów oświetlenia:

1.    Światło jest sztuką, czyli oświetlenie od LEDart

Krakowska firma LEDart tworzy własne projekty oświetlenia, traktując światło jak materiał plastyczny, który wystarczy dowolnie uformować, by powstał zachwycający produkt. Obrazy z iluminacją LED, indywidualne projekty lamp, czy estetycznie wykonane, w dowolnym kolorze oprawy sufitowe  powstają z pasji do stworzenia produktów nieszablonowych. Kolorowe oprawy halogenowe LED i obrazy z luminacją LED zyskują rzesze zadowolonych klientów. Precyzyjne wykonanie i wysoka jakość to gwarancja sukcesu. Firma LEDart nie boi się wyzwań, wychodząc z założenia, że ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Produkty LEDart można znaleźć w firmowym sklepie: www.ledart.net.pl.

Oryginalne oprawy sufitowe tylko w sklepie LEDart (https://goo.gl/VoEM9y)

Oryginalne oprawy sufitowe tylko w sklepie LEDart (https://goo.gl/VoEM9y)

 

2.    Małe dzieło sztuki firmy TAR

Tomasz Andrzej Rudkiewicz to projektant przemysłowy i twórca TAR. W 2008 roku mianowany został Designerem Roku przez Instytut Wzornictwa. Od początku lat 80 zajmuje się projektowaniem oświetlenia. W 1986 roku wyjechał do Finlandii. Pracował w Ed-Design, największym wówczas studiu projektowym w Skandynawii projektując m.in. pierwsze telefony dla Nokii. Dziś na stałe mieszka w obu krajach, w Polsce i Finlandii.
W lampach marki TAR nacisk położony jest na energooszczędność, dlatego stosowane jest oświetlenie LED. Wszystkie lampy wykonane są z najwyższej jakości materiałów, nawiązując do chłodnych prostych skandynawskich form, które są coraz popularniejsze. Ciekawym produktem są lampy wiszące LED z serii Zeppelin oraz Avocado Pendant. Nowością jest niewielka lampka stolikowa LED Avocado. Lampka LED Avocado stworzona została z dwóch połówek krośnieńskiego szkła, między którymi kryje się źródło światła LED w silikonowej otoczce. Prezentuje się naprawdę pięknie.
Produkty TAR można znaleźć w sklepie: www.ledart.net.pl.

Mała lampka Avocado to propozycja od firmy TAR (lampkę znajdziesz na stronie https://goo.gl/Y7jT5J)

Mała lampka Avocado to propozycja od firmy TAR (lampkę znajdziesz na stronie https://goo.gl/Y7jT5J)

 

3.    NAMAT, czyli druciane lampy dla miłośników loftowego stylu

Polska marka NAMAT zajmuje się branżą oświetleniową od 1995 roku. Dzięki pasji do tworzenia niepowtarzalnych produktów firma NAMAT została w 2014 roku nagrodzona w konkursie Dobry Design magazynu Dobrze mieszkaj (w kategorii oświetlenie).
W tym roku NAMAT wprowadził do swojej kolekcji lampy druciane, dla wszystkich miłośników surowego stylu. Lampy druciane NAMAT wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów malowanych elektrostatycznie, a to zapewnia trwałość produktu. Druciany klosz z odsłoniętym źródłem światła to współczesny trend, który zyskuje na popularności. Produkty NAMAT można znaleźć w sklepie: www.ledart.net.pl.

Druciane lampy firmy NAMAT - interesujące oświetlenie do loftowych wnętrz (lampy druciane znajdziesz na stronie https://goo.gl/zPJRAS)

Druciane lampy firmy NAMAT – interesujące oświetlenie do loftowych wnętrz (lampy druciane znajdziesz na stronie https://goo.gl/zPJRAS)

 

4.    Lis Lighting– nowoczesne oświetlenie LED

Firma Lis Lighting istnieje od 1990 roku. Ich siedziba znajduje się  w Żurawicy (koło Przemyśla). Przez lata stworzyła swój styl i markę. Zdobyła do tej pory uznanie i zaufanie tysięcy klientów w kraju i zagranicą. Firma Lis Lighting jest wielokrotnym wystawcą Targów „Światło” w Warszawie, posiada też wyróżnienia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego „Dobry Wzór” oraz atest Fundacji „Cepelia” dla wyrobów rękodzilniczych. W nowoczesnych projektach lamp firma Lis Lighting stosuje technologię LED, która umożliwia formowanie praktycznie dowolnych kształtów lamp. Produkty Lis Lighting można znaleźć na stronie: www.ledart.net.pl.

Lampa z serii Largo to oświetlenie LED od firmy Lis Lighting (tę i inne lampy Lis Lighting znajdziesz tutaj: https://goo.gl/t7uSfO)

Lampa z serii Largo to oświetlenie LED od firmy Lis Lighting (tę i inne lampy Lis Lighting znajdziesz tutaj: https://goo.gl/t7uSfO)

 

5.    Oryginalne lampy podłogowe firmy TK Lighting        

TK Lighting to uznana polska firma, założona przez Tomasza Krywulta. Czytelnicy magazynu Dobre wnętrze przyznali firmie TK Lighting w 2016 roku nagrodę w kategorii Design dla konesera. TK Lighting – jest firmą produkującą lampy i oświetlenie o najwyższej jakości oraz o niepowtarzalnych kształtach. Lampy powstają w całości w Polsce i tylko z rodzimych, naturalnych komponentów, a wszystko składane jest ręcznie. Ciekawą propozycją firmy TK Lighting na rok 2017 są oryginalne lampy podłogowe ze stolikiem. Idealnie komponują się w minimalistycznych wnętrzach spełniając funkcję oświetlenia, ale też stolika i oryginalnej dekoracji wnętrza. Produkty TK Lighting można znaleźć w sklepie: www.ledart.net.pl.

Lama to seria lamp podłogowych ze stolikiem zaprojektowanych przez firmę TK Lighting (wszystkie lampy można znaleźć na stronie https://goo.gl/P0NJqX)

 

6.    Niebanalnie z lampami SIGMA

SIGMA to polska firma wiodąca w branży oświetlenia. Produkcja lamp wysokiej jakości o estetycznym designie, który wpisuje się we współczesne trendy. Z pośród bogatej oferty lamp firmy SIGMA, Każdy znajdzie coś dla siebie. Nam do gustu przypadła kartonowa lampa ARTE, której delikatnie ażurowy klosz  wykonany w całości z tektury niesamowicie prezentuje się po włączeniu światła. Taka niekonwencjonalna forma lampy, łamiąca dotychczasowe schematy to idealny produkt – ozdoba do nowoczesnych wnętrz.
Produkty SIGMA można znaleźć w sklepie: www.ledart.net.pl.

SIGMA oferuje lampy wykonane z kartonu - nietuzinkowe oświetlenie wnętrz (lampe znaleźć można na stronie https://goo.gl/Y9byJ1)

SIGMA oferuje lampy wykonane z kartonu – nietuzinkowe oświetlenie wnętrz (lampe znaleźć można na stronie https://goo.gl/Y9byJ1)

Polskie produkty cechuje wysoka jakość i estetyczne wykonanie, co tylko przyciąga wielbicieli towarów z etykietą wyprodukowane w Polsce.